canada goose outlet parajumpers moncler jakke canada goose jakke canada goose jakke woolrich jakke canada goose jakke dame parajumpers jakke moncler mujer barbour mujer belstaff roadmaster canada goose madrid barbour outlet timberland madrid botas ugg canada goose outlet moncler hombre moncler rebajas
GKVMED HAKKINDA

Yeni Mezun ÜyelikSee PRO edition

MEZUNLARIMIZIN GKV DURAĞI ETKİNLİĞİ

Gaziantep Kolej Vakfı Mezunları Derneği okullarımızın 50. kuruluş yılı nedeniyle düzenlediği “GKV Durağı” etkinliğinde...

Devam

MEZUNLAR KAHVALTIDA BULUŞTU

Mezunlarımız ZirvePark'ta gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya geldi.

Devam

Bazı okullar, eğitim dünyasında birer ekoldür. Bu okulların mezunları, mezun oldukları okul sorulduğunda üniversiteden önce liselerinin ismini verirler. Aynı sıralardan geçenler daha önce birbirlerini tanımasalar bile birbirlerini çeşitli şekillerde izler, birbirlerine destek olurlar. Bu okullar, mezunlarına kazandırdıkları vizyon ve eğitim kalitesiyle iş ve sosyal toplum dünyasında kilit noktalarda ki pozisyonlara yerleşmiş mezunlara da sahiptir. Bu nedenle bu okuldan mezun olanlar okullarıyla ve tüm mezunlarıyla haklı bir gurur duyarlar.


Kolej Vakfı Özel Okulları’da Gaziantep ve bölgesinde bu özelliklere sahip olan okulların en başında gelir. Okulumuzun en büyük özelliği herkesin bildiği gibi Sayın Cemil Alevli’nin önderliğinde ki eğitim ve hayırsever Gaziantep’ li iş adamları tarafından 1963 yılında eğitim kurumları bu kadar yaygınlaşmamışken kurulmuş olmasıdır. Bu kurulan okula da Gaziantep’liler sahip çıkarak evlatlarını bu yepyeni eğitim kuruluşuna emanet etmişlerdir.


Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tek bir ilke altında eğitimini ve faaliyetini sürdürmüştür ve sürdürecektir. O da Atatürk’ün gösterdiği yolda çağdaş, laik, akılcı, pozitif bilimlere vakıf gençler yetiştirmektir.


Okulumuz, hem diğer okullar arasında ki önderliği hem de öğrencilerine verdiği eğitim sırasında öğrencilere aşıladığı liderlik özellikleri ile ülkemizde ve Gaziantep bölgesinde hemen her sektörde   önemli, seçkin, lider özellikli kişiler yetiştirmiştir ve yetiştirmektedir.Gaziantep Kolej Vakfı’nın geleneksel eğitimden öte öğrencilerini ilerideki sosyal ve iş yaşamına adapte etmesi onu diğer eğitim kurumlarından ayırıyor. Öğrenciler okulda yaşarken adeta yaşama hazırlandıklarını hissediyorlar.


Kolejde öğrencilere batı kültürü ve teknikleri ile eğitim verilirken hiç bir zaman Türkiye’nin kendi kültürü ihmal edilmez ve tam bir sentez yapılması sağlanır. Böylece tüm dünyada başarılı olmayı sağlayabilecek bir kültür karışımı veriliyor. Her yıl yeni eğitim araçları ve sistemlerinin güncellenerek, sürekli en modern eğitim teknik ve araçlarının kullanılmasıyla öğrencilerin çağdaş, bilgili olarak yetişmesi sağlanılıyor. Okulda takım olmak ve gerçek arkadaşlık kazandırılan en büyük özelliklerdendir. Ancak mezun olduktan sonra anlaşılan bu kazanılmış ortak kültür, bireyler arasında bağlılık ve dayanışma sağlıyor. İşte bu duygular, haklı olarak. Kolejli olmak ayrıcalığını ve gururunu getiriyor.


Kolejli olmak gerçekten bir ayrıcalıktır. Okuldan mezun olan adeta bir kulüp taraftarı gibi oluyor. Kolej Mezunluğu kulübünde yer alıyor, mezunlar arasında devre farkı olsa da hemen kaynaşıyorlar ve bu durumda büyük bir sinerji yaratıyor.


Bu duyguları paylaşan mezunlarımızın bu konuda, tüm Kolej mezunlarına bir kolejli gibi davranması ve onunla daha fazla dayanışması, yardımlaşması gerekiyor. Böylece, sorunlar çözüldükçe daha homojen, daha elit bir mezunlar kitlesi daha işlevsel olarak Gaziantep ve Türk toplumunda yerini alacaktır.

HABERLER

29.04.2016
"GKV GELENEKSEL DURAK" etkinliğimiz...

 

DUYURULAR

Değerli GKV Mezunları,

GKVMED Yönetim Kurulu seçimi nedeniyle 23 Kasım 2015, Pazartesi günü saat 19.00’da Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları dernek merkezimizde Genel Kurul yapılacaktır.

Genel Kurul’da seçme ve seçilme hakkı elde edebilmeniz için derneğimize üye olmanız gerekmektedir.

Üye olmak isteyen mezunlarımızın 1 adet kimlik fotokopileri ve başvuru dilekçeleri ile birlikte 16 Kasım 2015, Pazartesi günü saat 17.00’a kadar GKV Mezunlar Derneği merkezine iletmelerini rica ederiz.

Fuat ANLAR

GKVMED Yönetim Kurulu Başkanı

 

Üyelik başvurusu için:

Pelin Öktem

GKV Mezunlar Ofisi Sorumlusu

Tel: (0342) 321 01 00

e-mail:  mezunlarofisi@gkv.k12.tr